top of page
קעקועים בחיפה

למה משתלם לי לעשות קעקוע בלי משמעות?

רוצים לעשות קעקוע חדש? אתם לא חייבים שתהיה לו משמעות!

אין זה סוד שיותר ויותר אנשים בוחרים לקעקע על גופם קעקועים מסוגים וגדלים שונים. מה שפעם היה נחשב עניין של שולי החברה, אמנים, כוכבי מוזיקה או ספורטאים,  היום כבר שייך לנחלת הציבור כולו. החל מבני נוער בגיל תיכון המקעקעים את גופם באישור הוריהם, חיילים וחיילות בשירות הצבאי, וכן הלאה, אפילו הורים, סבים וסבתות ואנשים מכל חלקי החברה.

הרבה פעמים אנשים שבוחרים לעשות קעקועים על גופם, בוחרים להשקיע בקעקוע עם משמעות. זו יכולה להיות משמעות אישית, משמעות משפחתית, דתית, רוחנית, לאומית, אפילו ישנם כאלה שבוחרים לעשות קעקוע עם משמעות ספורטיבית, קרי, סמלים של הקבוצה אותה הם אוהדים ובאופן קיצוני, קעקועים של שחקנים אותם הם מעריצים. 


יש בכך היגיון מסוים, שכן הקעקוע הוא משהו מאוד אישי ולכן אנחנו רוצים שהוא יהיה עם משמעות ולא קעקוע חסר חשיבות או רעיון. אך זה לא חייב להיות כך. אין שום סיבה שלא נעשה קעקועים שאין להם משמעות מיוחדת אלא הם יכולים להיות אך ורק ציור או קישוט עבורנו. ישנן מספיק דוגמאות שיכולות לשמש אותנו, בין אם אנחנו מחפשים קעקוע סטנדרטי או בין אם אנחנו לא מחפשים קעקוע מקורי. 


כיצד בוחרים קעקוע בכלל וקעקוע בלי משמעות בפרט
 

החלטה לעשות קעקוע היא אישית, וכל אחד מקבל אותה בצורה אחרת. ישנם אנשים שמקבלים את ההחלטה הזאת ברגע, הם לא שוקלים את המשמעות להחלטה זו יותר מדי, אלא מחליטים לעשות קעקוע, מזמינים מקום בסטודיו, וזהו. כל העניין לוקח להם מספר רגעים ספורים. בדיוק כמו שהם מחליטים לקנות מוצר כזה או אחר. 


לעומתם, ישנם אנשים שמתלבטים לא מעט בעניין. בין אם זה בגלל שמדובר בעניין קבוע, שיישאר איתם מעתה ועד יום מותם, בין אם זה בגלל שהם מתלבטים בשאלה איזה קעקוע לעשות, באיזה חלק מהגוף וכן אצל מי לעשות אותו. צריך לומר, זה אומנם הרבה יותר הגיוני לשקול את זה לאורך זמן, אך הרבה פעמים ככל ששוקלים יותר, כך זה נהיה יותר מורכב ומתקשים לקבל החלטה בנושא. 


בסוף, כאמור, ההחלטה לעשות קעקוע היא עניין אישי וכפי שציינו, לא צריכה להיות כך בהכרח משמעות מיוחדת. אפשר לעשות קעקוע ביום רגיל, אפשר לעשות קעקוע לרגל יום הולדת, יום נישואים, סיום תואר, שחרור מהצבא או לרגל אירוע אחר בעל משמעות מסוימת עבורנו, אפילו אם הקעקוע עצמו הוא חסר כל משמעות אישית, רעיונית או אחרת. 


אחרי שמחליטים לעשות קעקוע, נשאר רק להחליט איזה. אפשר להשתמש בדמיון שלנו ולעצב משהו באופן אישי, אפשר להחליט על קעקוע מתוך תמונות, ציורים, פריטים שאנחנו מכירים ומוצאי חן בעינינו, וכן אנחנו יכולים להשתמש ברשימה של תמונות וציורים שיש לכל מקעקע, ויכול להתאים לנו. כמובן שגם ניתן להתייעץ איתו איזה קעקוע יכול להתאים לנו והיכן רצוי לעשות אותו. 


בין היתר, אנחנו נוכל למצוא דוגמאות לקעקועים של חיות, פרחים וצמחים, גיבורי על, גיבורים מהמיתולוגיה, סימנים וסמלים, פריטים מסוימים שנראים לנו מעניינים, כיתובים של טקסטים, מילים ומספרים, וכן דוגמאות שאין להם הסבר ממשי. למשל, שרשרות סביב הזרוע, חצי שרשרות, מנדלות, ועוד. 


למה משתלם לעשות קעקוע בלי משמעות?
לכאורה, הרבה יותר הגיוני לעשות קעקוע עם משמעות אישית או אחרת. אם הדבר חשוב לנו, אזי שאנחנו אף פעם לא נתחרט על כך שעשינו אותו. זה גם מלמד במידה ניכרת את החשיבות של הקעקוע ומה שהוא מסמל עבורנו. זה מלמד על רמת הקשר שלנו לעניין, בין אם מדובר על קעקוע שקשור לבן או בת זוג, ילדים, משפחה או כל אדם אחר, ובין אם מדובר על קעקוע שיש לו חשיבות אישית אחרת עבורנו. 
עם זאת, זה כן משתלם לעשות קעקוע בלי משמעות אישית ולו מהסיבה הפשוטה, כך אנחנו לא חייבים לייצר סיפור סביבו. אנחנו לא חייבים לחיות עם קעקוע שיש לו משמעות מיוחדת עבורנו. זה עוד אלמנט שיכול לעזור לנו לעצב את עצמנו בצורה מסוימת. 


יתרה מזו, לפעמים המשמעות של קעקוע הולכת לאיבוד, נעלמת או משתנה, ואז אנחנו נשארים עם הקעקוע. כשאין משמעות, אין גם חרטה. 

 

bottom of page